YÖS 2016 KURSLARI – [2015 – 2016 Eğitim Öğretim Dönemi Yös Hazırlık Kursları]

Metropol Dershaneleri YÖS Kursları anasayfası için tıklayınız…

YÖS’e hazırlanan öğrenciler için kurs programı; YÖS sınavlarının kapsadığı konuların anlatımı, tekrarı ve yoğun test çalışmalarından oluşmaktadır. Sınıflarımız 8 – 12 kişilik seviye gruplarıdır. YÖS  gruplarımız hafta içi sınıfları / hafta sonu sınıfları ve derslerin Türkçe veya İngilizce olarak anlatıldığı sınıflar olmak üzere gruplara ayrılır.

Kurslarımıza kayıt yaptıran YÖS  hazırlık öğrencilerine ücretsiz olarak;

 • YÖS Matematik Konu Anlatımlı Soru Bankası 1
 • YÖS Matematik Konu Anlatımlı Soru Bankası 2
 • YÖS Matematik Soru Bankası 1
 • YÖS Matematik Soru Bankası 2
 • YÖS Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası
 • YÖS Türkçe Konu Anlatımlı Soru Bankası
 • YÖS Fen Bilimleri Konu Anlatımlı Soru Bankası
 • YÖS Sosyal Bilimler Konu Anlatımlı Soru Bankası
 • YÖS Genel Yetenek (IQ) Soru Bankası 1
 • YÖS Genel Yetenek (IQ) Soru Bankası 2
 • YÖS Genel Tekrar Kitabı 1
 • YÖS Genel Tekrar Kitabı 2
 • YÖS Genel Tekrar Kitabı 3
 • YÖS Matematik Cep Kitabı
 • YÖS Geometri Cep Kitabı
 • YÖS Türkçe Cep Kitabı
 • YÖS Meslekler Rehberi

Kitaplara ek olarak, YÖS’lere yönelik olarak hazırlanmış;

• 25 adet alıştırma kitapçığı (her bir kitapçık 1 veya 2 adet konuyu kapsamakta olup, konu özetleri, çözümlü örnekler ve ortalama 2000 alıştırma sorusu içermektedir.)

• 25 adet konu tarama testi (her bir tarama testi 2-3 adet konuyu kapsamakta olup, derslerde işlenilen konuların öğrenciler tarafından ne kadar iyi öğrenildiğini ölçmektedir.)

• Tatil ödev kitapçıkları (her bir kitapçıkta yaklaşık olarak yaklaşık 500 adet soru bulunmakta olup, öğrencilere bayram tatilleri ve resmi tatillerde dağıtılan kitapçıklardır.)

• 440 adet yaprak test (ders sırasında çözülmesi için ya da ev ödevi olarak dağıtılan, her konu için ayrı ayrı olarak hazırlanmış testlerdir.)

• Birer YÖS provası niteliği taşıyan 30 adet YÖS deneme sınavı uygulanır. Şubat ayından itibaren deneme sınavı sayısı arttırılır. Özellikle son sınavlar, kurumumuz dışından katılım oldukça fazla olduğundan, öğrencilerin sınav öncesi seviyelerini anlamaları açısından özel olarak önem taşımaktadır.

Metropol Eğitim Kurumları’nda öğrencilerimize verilen bütün yayınlar, Metropol Yayınları YÖS  departmanında görev alan, alanında uzman öğretmenlerimizin hazırladığı, ilgili kurullarda titizlikle incelenen konu anlatımlarından ve özgün sorulardan oluşmaktadır.

YÖS hazırlık gruplarımızda haftalık zorunlu dersler dışında, rehberlik servisimiz öğrencilerimize grup olarak ya da bire bir etüd dersleri programlamakta, öğrencilerimiz deneme sınavı ya da tarama sınavı sonuçlarına göre ek derslerden yararlanmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz diledikleri taktirde, eksik oldukları derslerden veya konulardan grup halinde ya da bire bir etütler de alabilmektedirler.

Kurslarımıza katılmak için yurt dışından Türkiye’ye gelecek öğrencilerimiz, kurslarımıza önceden kayıt yaptırarak, kendilerine gönderilecek olan “Kabul Mektubu” (Acceptance Letter) ile ülkelerindeki Türkiye büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarından öğrenim vizesi talebinde bulunabilmekte, böylece Türkiye’ye öğrenim vizesi ile giriş yaptıktan sonra oturma izni alabilmektedirler.

Yabancılar için Türkçe gruplarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız…

                                                     2015 – 2016 DÖNEMİ YÖS HAZIRLIK GRUPLARI

Not 1: Öğrencilerimizin oturma izni alabilmeleri için Yabancılar için Türkçe gruplarımıza katılmaları gerekmektedir.

Not 2: Kurslarımıza yurtdışından kayıt yaptırabilmek ya da gruplarımızda yer ayırttırmak için pasaport veya kimliğinizi bize mail ya da faks yoluyla göndermeniz; ayrıca katılmayı düşündüğünüz grubun kurs ücretinin minumum % 20’sini, banka hesaplarımızdan birine yatırmanız gerekmektedir. (Kurs ücretleri hakkında bilgi almak için 0090 312 231 44 99 nolu telefon numarası ya da kurslar@metropolegitimkurumlari.com mail adresi ile lütfen iletişime geçiniz.)

Not 3: Gruplarımıza çok fazla talep olduğundan, bazı grupların kontenjanları başlangıç tarihlerinden önce dolmakta ve kayıtları kapanmaktadır. Bu nedenle kesin olarak kayıt yaptırmayı düşündüğünüz  gruplara, başlangıç tarihlerinden önce kayıt yaptırmanız ya da kurumumuzla iletişime geçerek katılmayı düşündüğünüz gruplar hakkında öncesinde bilgi almanız yararlı olacaktır.

Ek 1: Yukarıdaki tabloda belirtilen grup başlangıç tarihlerinin her birinde yeterli öğrenci sayısı oluştuğu sürece Türkçe veya İngilizce gruplar açılabilir.

Ek 2: Tüm gruplarımızın hazırlık programları 5 Mayıs 2015 tarihine kadar sürmektedir. Konuların bitiminden sonraki süreçte konu tekrar dersleri yapılır, belli aralıklarla uygulanan konu tekrar testleri veya sınavlarıyla öğrencilerin bilgi eksikliklerinin giderilmesi ve öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri sağlanır.


Not 1: Kayıt yaptıracak öğrencilerden 2 adet fotoğraf, pasaport/kimlik fotokopisi, oturma izni/ikamet tezkeresi fotokopisi istenir.

Not 2: Ders programları gruplar başlamadan en geç 3 gün öncesinde kesinleşir.

Not 3: Metropol Eğitim Kurumları YÖS hazırlık kursları grup başlangıç tarihlerini, ders dağılımlarını, kayıt ücretlerini, kayıt olma şartlarını herhangi bir açıklamaya gerek kalmaksızın değiştirebilir.

Not 4: YÖS kurslarına kayıt esnasında ödenen kayıt ücretleri yasal olarak ispatlanan özel şartlar dışında iade edilemez.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under YÖS Kursları - YÖS Dersaneleri

Yorumlar kapatıldı.